BZX284-C5V6,115 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    BZX284-C5V6,115
  • Производитель
    Philips Semiconductors
  • Описание
    Philips Semiconductors BZX284-C5V6,115 Zener Voltage: 5.6 V Voltage Tolerance: 5 % Voltage Temperature Coefficient: 1.2 mV/k Power Dissipation: 400 mW Maximum Reverse Leakage Current: 1 uA Maximum Zener Impedance: 40 Ohms Maximum Operating Temperature: + 150 C Mounting Style: SMD/SMT Package / Case: SOD-110 Configuration: Single Minimum Operating Temperature: - 65 C Factory Pack Quantity: 3000